Tekintsd meg a hír részleteit

Megvan Budapest új főkertésze
Közzététel időpontja: 2024-08-26 22:05:28

Dezsényi Péter vezeti a Budapesti Közművek FŐKERT Kertészeti Divízióját 2024. október elsejétől - tájékoztatta szerkesztőségünket a BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt.

Dezsényi Péter okleveles kertészmérnökeként végzett a Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetemen. A közlemény szerint komoly vezetői tapasztalattal, és több, mint 20 éves park- és zöldtető építési múlttal rendelkezik. A Kertész Unió Zrt. vezérigazgatói pozíciójából érkezik a Budapesti Közművekhez, de korábban dolgozott a FŐKERT kutatási és fejlesztési főtanácsadójaként is. Vezetői feladatai mellett a bécsi BOKU (Universitaet für Bodenkultur, Institute für Ingenieurbiologie und Landschaftsbau) vendégoktatója és a budapesti Tájépítészeti, Településtervezési és Díszkertészeti Intézet (MATE Budai Campus) előadója is volt.

Dezsényi Péter a Magyar Kertépítők Országos Szövetsége és az Európai Zöldtető Szövetség elnökségi tagja. 13 éve a zöldtető és Zöldfal Építők Országos Szövetségének elnöke.

 

Dezsényi Péter vezeti a Budapesti Közművek FŐKERT Kertészeti Divízióját 2024. október elsejétől.
Dezsényi Péter vezeti a Budapesti Közművek FŐKERT Kertészeti Divízióját 2024. október elsejétől.
Fotó: BKM Budapesti Közművek

 

Számos szakmai díjjal büszkélkedhet, többek között Építőipari Nívódíjat kapott a Green House Irodaház tetőkertjeiért. A FŐKERT leendő főigazgatója részt vett a budapesti FATÁR alkalmazást megalapozó fakataszteri rendszer bevezetésében. Komoly szerepe volt az első magyarországi biodiverz zöldtetők tervezésében és építésében, valamint a városi zöld infrastruktúra ökologikus szemléletű, természetközeli technológiáinak hazai adaptálásában.

Kommentek(0)