PLAN(E)TSCAPE -2024. október 17. // 17 October 2024, Budapest
Az esemény hivatalos oldala: https://iflaeu2024.com/
Jegyvásárlás: https://iflaeu2024.com/tickets
Kedves Kolléga/Tájépítész/Irodavezető/Tervezőiroda tulajdonos!
Örömmel tudatjuk Veled, hogy célegyenesbe érkezett az Európai Tájépítész Szövetség megbízásából az MTSZ által szervezett konferencia PLANETSCAPE IFLA EUROPE 2024 konferencia címmel. Találkozzunk október 17-én az A38 állóhajón.
A hely befogadóképessége 200 fő meghívását teszi lehetővé. Biztosítsd helyedet, és tedd lehetővé, hogy kollégáid is részt vehessenek az eseményen. Támogasd a szervezést az elővásárlással, ajándékozd meg kezdő, és vezető tervezőtáraidat is egy kiemelkedően fontos szakmai rendezvényen, és közösségépítő vacsorán való részvétellel.
Minden fontos részletet megtalálsz az IFLAEU2024.COM honlapon. Ha pedig érdekelnek a részletek, és az előzmény, olvass tovább. Ha pedig a végére érsz, és jegyet is vettél, kérlek oszd meg saját közösségi média felületeken a lehetőséget. Köszönjük figyelmedet!
1984-be kell visszanézni, mikor is először rendezett regionális tájépítészeti konferenciát Mőcsényi Mihály vezetésével a magyar szervezőbizottság, Siófokon. 40 év után ismét minket ért a megtiszteltetés, hogy megszervezzük a 35. IFLA EU konferenciát. Emellett helyet adjunk az Európai Tájépítész Szövetség éves kongresszusának is, mely egy zártkörű esemény ugyan, de fontos számunkra, hogy ennek a MATE Budai Campus ad majd otthont.
A konferencia, mely minden érdeklődő számára nyitott, nyílt vízen szervezzük meg, különleges helyen, az A38 hajón. Nyílt víz, zárt tér, nyitott közönség.
Négy külföldi és öt hazai előadó tartalmas előadása várható a PLAN(E)TSCAPE konferencián, mely hiánypótló egynapos szabadegyetemnek is bátran hívható. A napot Winkler Nóra fogja moderálni.
Angol nyelvű lesz minden előadás, de természetesen szinkrontolmács fog magyarra fordítani, akinek erre szüksége van.
Szervezőként hiszünk abban, hogy a tájépítészek számára kihagyhatatlan program olyan szakmai tudásanyagot ad át, mely mindenki számára meghatározó lesz a jövőben. Minden meghívott naprakész tudással fog válaszolni arra a kérdésre, tájépítészként hogyan tehetünk a fenntartható, életben tartható zöldfelületekért a lassan felperzselődő Földön. A téma ezért is lett egy érdekes szóösszetétellel: PLAN(E)TSCAPE. A honlapon bővebben elolvashatod a krédót.
Nem titok, hatalmas költségvetésű programról van szó, melyet a szponzorok lelkes jelenléte és támogatása mellett a jegyeket megvásárlók teszik életképessé.
Szeretnénk, ha közös lenne a siker. Arra kérünk minden cégvezetőt, tegye lehetővé minél több kollégája számára a részvételt. Legyen az vezető tervező, szenior tervező, vagy éppen kezdő munkatárs, kertész, vagy építész.
Ünnepeljük együtt ezt a napot az oktatásban, a közigazgatásban és a civil szférában dolgozó tájépítészekkel!
Létrehoztunk egy honlapot, mely minden fontos részletet tartalmaz. Programot, leírást az előadókról, és sok olyan érdekességet, információt, mely sokat segít külföldi és hazai vendégeinknek a két napon keresztül. Kérlek ments el számítógéped, vagy mobilod könyvjelzői közé, és nézd át mi is vár rád a két napon:
Több csatornán is tájékoztatni fogunk a részletekről, felmerülő újabb tartalmakról, a Tájépítész Fórum facebook csoportban, a Tájépítészek facebook oldalán, hírlevélben és személyes megkeresésekkel.
200 fő a limitált résztvevői szám, eggyel sem több. Kérjük, nézd át a programot, és jelentkezz mielőbb, vásárolj jegyet a munkatársaknak a konferenciára, az utána tartandó vacsorára, és a rákövetkező napon következő parklátogatásokra. Ha szívesen olvasol tovább, itt is megosztjuk Veled a két teljes nap programját. Ha pedig már most kedvet kaptál, irány a jegyvásárlás.
ELŐADÓK ÉS TÉMÁIK A KONFERENCIÁN – OKTÓBER 17. – A38 HAJÓ
Szloszjár György Egy 200 éves park újjászületése – Budapest Városliget
Kathryn Gustafson Tájtervezés emberközpontú és környezettudatos megközelítéssel
Bardóczi Sándor Hogyan változtatja meg Budapest polgárainak gondolkodását a zöld infrastruktúra karbantartásáról és fejlesztéséről.
Gwendolyn Kusters Térkezelés: Fenntartható tervezési stratégiák
Drexler Dóra A mezőgazdaság hatása a népi tájra: Az ökológiai gazdálkodás szerepe
Merrick Denton-Thompson Természeti erőkkel való munka
Vincze Attila A biodiverzitáson túl
Arjan Boekel Ültetés a jövőért
BETELT!!!! BUSZOS KIRÁNDULÁS, PARK LÁTOGATÁSOK– OKTÓBER 18.
Pünkösdfürdő park
(parklátogatás tervezői vezetéssel, piknik és beszélgetések)
Városliget
(séta a Néprajzi Múzeum tetején, és a Nagyjátszótér környékén tervezői vezetéssel. Kávé és süti.)
"A 35.IFLA Europe konferencia és küldöttgyűlés, amelyet a Magyar Tájépítészek Szövetsége (HALA) rendez, 2024. október 17-18-án kerül megrendezésre Budapesten, Plan(e)tscape témával.
Az európai tájépítészeti szakma legfontosabb éves eseményeként a konferencia tematikus felhívása a természetben mélyen gyökerező szakma fontosságát kívánja kiemelni, felhívva a figyelmet a növények multifunkcionalitására és sokrétű alkalmazási lehetőségeikre a jelenkori környezeti kihívások leküzdése érdekében. Meg vagyunk győződve arról, hogy az innovatív tájtervezés és design, tudatos növényalkalmazással kombinálva, jelentősen hozzájárulhat egy fenntartható és egészséges Plan(e)tscape vízióhoz.
Meghívjuk Önt, hogy ossza meg oktatási, kutatási vagy gyakorlati perspektíváit a növények múltbeli, jelenlegi és jövőbeli felhasználásáról szakmai tapasztalatainkban. Bátorítjuk a rendszerelvű gondolkodás és az innovációs képességek megvitatását a növények felhasználásában egy éghajlatváltozási forgatókönyvben.
Hisszük, hogy a tájépítészet az egyik kulcsszakma, amely megoldásokat kínálhat a jelenlegi helyzetre. A Plan(e)tscape konferencia célja, hogy pozitív hangulatot sugározzon, kiemelve a kreatív megoldásokat, ellensúlyozva az egyre inkább elterjedt világvége hangulatot, és egy aktív, előretekintő, optimista jövőképet vázoljon fel nemcsak a szakma, hanem az egész társadalom számára."
"A hosszú távú éghajlati előrejelzések a globális felmelegedéssel kapcsolatban sötét jövőt jósolnak, és már most látjuk azokat a hatásokat, amelyeket a tudósok az elmúlt években előre jeleztek. Az éghajlati válság okozta gyakori katasztrófák – aszály, elsivatagosodás, csapadék- és áradási események, földcsuszamlások, cunamik, városi hősziget hatás – leghatékonyabb ellenszere a növényzet, amelyet egyszerűen Zöld város, zöld megállapodás, zöld átmenet, zöld párt, zöld politika, zöld gondolkodás, zöld vezetés, zöld marketing, zöld energia, zöld főváros néven említünk...
A „zöld” növényeket jelent, és a növények a jobb jövő társadalmilag elfogadott szimbólumai, Földünk túlélésének és a bioszféra megújulásának záloga; a növények genetikailag kódolt rendszerek az átalakulásra, alkalmazkodásra és regenerációra; a tájépítészet fő tárgya és eszköze. Rengeteg kiaknázatlan lehetőség...
A tájépítészetet mint a természetben mélyen gyökerező szakmát megszólítva, fel kívánjuk hívni a figyelmet a növények multifunkcionalitására, sokrétű alkalmazási lehetőségeikre, valamint minden pozitív gondolkodásmódra, amellyel jelentős eredményeket érhetünk el a jelenkori környezeti kihívások elleni küzdelemben. Meg vagyunk győződve arról, hogy az innovatív és tudatos növényalkalmazás segítségével a tájépítészek jelentősen hozzájárulhatnak egy fenntartható és egészséges Plan(e)tscape vízióhoz.
Felhívjuk Önt, hogy ossza meg velünk oktatási, kutatási vagy gyakorlati tapasztalatait a növények múltbeli, jelenlegi és jövőbeli felhasználásáról szakmai tapasztalatainkban. Arra hívjuk fel, hogy beszéljen a rendszerelvű gondolkodásról és az innovációs képességekről a növények felhasználásában egy éghajlatváltozási forgatókönyvben. Elméletek és diskurzusok, jó gyakorlatok, tervezési ötletek, stúdiómunkák, prototípusok, helyi, regionális és globális projektek, oktatási módszerek, közösségi bevonások, jogszabályok, stratégiák stb. a növényekkel kapcsolatban bemutatásra kerülnek az IFLA Eu Konferencián Budapesten.
Hisszük, hogy a tájépítészet az egyik kulcsszakma, amely megoldásokat kínálhat a kialakult helyzetre. Hisszük, hogy a Plan(e)tscape konferencia, amely pozitív hangulatot sugároz és kreatív megoldásokat emel ki, segít újraértékelni az egyre inkább eluralkodó világvége hangulatot, és a pánik helyett egy aktív, előretekintő alternatívát, optimista jövőképet vázol fel nemcsak a szakma, hanem az egész társadalom számára.
Általános program:
2024. október 17., csütörtök IFLA Europe Regionális Konferencia a Magyar Tájépítészek Szövetsége szervezésében és házigazdájaként
2024. október 18., péntek 09.00-16.30 Látogatások
IFLA Europe Közgyűlés (2024. október 18-20.)
17.30-19.00 Az IFLA Europe Közgyűlés hivatalos megnyitója és Pecha Kucha előadások
2024. október 19., szombat 09.00-18.00 IFLA Europe Közgyűlés 2. nap 20.00 IFLA Europe Vacsora
2024. október 20., vasárnap 09.00-13.00 IFLA Europe Közgyűlés 3. nap 14.00-18.00 IFLA Europe Végrehajtó Tanács ülése
PLAN(E)TSCAPE
Save the date: 17-20 October 2024, Budapest, Hungary
"The 35th Congress of the IFLA Europe, hosted by the Hungarian Association of Landscape Arhitects (HALA) will be held in Budapest on 17-18 October, 2024 with the theme Plan(e)tscape.
As the most important anual event for European Landscape Architecture profession, the thematic call of theconference intend to highlight the importance of our profession deeply rooted in nature, to draw attention toplants' multifunctionality and diverse applications to combat contemporary environmental challenges. We areconvinced that innovative landscape planning and design combined with conscious plant application cancontribute significantly to a sustainable and healthy vision of our Plan(e)tscape.
We invite you to share teaching, research, or practice perspectives on past, present, and future plant use in professional experiences. We encourage discussions on system thinking and innovation capacities for plant usein a climate change scenario.
We believe landscape architecture is one of the key professions capable of providing solutions for the currentsituation. The Plan(e)tscape conference aims to emit a positive tone, highlighting creative solutions, counteringthe increasingly prevalent doomsday mood, and outlining an active, forward-looking, and optimistic vision of the future for not only the profession but the entire society."
Long-range climatological forecasts predict in connection with global warming a dark future, and we already see effects scientists predicted in recent years. The most effective antidote to the frequent disasters caused by the climate crisis - drought, desertification, precipitation and flood events, landslides, tsunamis, the urban heat island effect - is vegetation, which we simply refer to as Green city, green deal, green transition, green party, green politics, green thinking, green leadership, green marketing, green energy, green capital….
The “green” means plants, and the plants are a socially accepted symbol of a better future, a pledge of the survival of our Earth and the renewal of the biosphere; the plants are systems genetically coded for transformation, adaptation, and regeneration; the main object and tool of landscape architecture. A wealth of unexploited possibilities…
Addressing landscape architecture as a profession deeply rooted in nature, we intend to draw attention to the multifunctionality of plants, their diverse application possibilities, and to all the positive ways of thinking with which we can achieve meaningful results in the fight against contemporary environmental challenges. We are convinced, that with the help of innovative and conscious plant application landscape architects can contribute considerable to a sustainable, and healthy vision of our Plan(e)tscape.
We invite you to share teaching, research or practice perspectives of past, present and future plant uses in our professional experiences. We invite you to talk about system thinking and innovation capacities for plant use in a climate change scenario. Theories and discourses, good practices, design ideas, studio works, prototypes, local, regional and global projects, teaching methods, community involvements, legislations, strategies etc. with and about the plants are welcomed to be presented on IFLA Eu Conference in Budapest.
We believe that landscape architecture is one of the key professions to offer solutions for the created situation. We believe, that the Plan(e)tscape conference emitting a positive tone, highlighting creative solutions, helps to reevaluate the increasingly prevailing doomsday mood, and instead of panic, outlines an active, forward-looking alternative, an optimistic vision of the future not only for the profession, but for the entire society.
General programme:
Thursday, 17 October 2024
IFLA Europe Regional Conference organised and hosted by Hungarian National Association of Landscape Architects Tàjépítészek
Friday, 18 October 2024
09.00-16.30 Field visit in Pünkösdfürdő Park
17.30-19.00 Official opening of IFLA Europe General Assembly and Pecha Kucha Presentations
Saturday, 19 October 2024
08.30 – 18.00 IFLA Europe General Assembly (separate detailed agenda)
Venue: Hungarian University of Agriculture and Life Sciences, Budapest, Villányi út 29-43, 1118 Hungary
20.00 IFLA Europe Dinner
Venue: Restaurant ‘HADIK’, Bartók Béla út 36, Budapest
Sunday, 19 October 2024
08.30 – 13.00 IFLA Europe General Assembly (separate detailed agenda)
13.00 Closing of 35th IFLA Europe General Assembly and Regional Conference event
Venue: Hungarian University of Agriculture and Life Sciences, Budapest, Villányi út 29-43, 1118 Hungary
2024.01.10.:
Örömmel tudatjuk tagságunkkal és a tájépítész szakma szimpatizánsaival, hogy az IFLA EU 2023. december 15-i küldöttgyűlésén a résztvevő országok 51 delegáltja egyhangúan megszavazta, hogy a 2024-es IFLA EU közgyűlés és az azt megelőző nemzetközi tájépítész konferencia szervezője a Magyar Tájépítész Szövetség legyen. A döntés értelmében a soron következő IFLA EU konferencia helyszíne Budapest, időpontja
2024. október 17-20. A legutóbbi hasonló rangú szakmai eseményre negyven évvel ezelőtt, 1984-ben került sor hazai környezetben, amikoris Magyarország szervezte a IFLA konferenciát. A Mőcsényi Mihály professzor főszervezésében megvalósuló siófoki rendezvény alapozta meg a magyar tájépítészet nemzetközi hírnevét, fontos mérföldkövet képezve a tájépítészet hazai önállósodásában, szakmai elismerésében.
Az MTSz abban a hitben vállalta szervezést, hogy a konferencia kiváló lehetőség arra, hogy vendégül lássuk a tájépítész szakma legrangosabb nemzetközi képviselőit, hogy a hazai tágabb szakmai közönség és a magyar társadalom előtt is bizonyítsuk szakmánk és hivatásunk jelentőségét a klímaváltozás és a globális környezeti problémák kezelésében, az élhető emberi környezet megteremtésében.
A részletekről a szervezés előrehaladtával folyamatosan tájékoztatunk benneteket honlapunkon, közösségi felületeinken illetve egyéb hírcsatornáinkon, és bízunk támogatásotokban úgy szervezés, mint a lebonyolítás során.
Az MTSz vezetősége nevében
Fekete Albert, MTSZ IFLA EU képviselő
forrás: https://tajepiteszek.hu/hir/2024ben-az-mtsz-szervezi-az-ifla-eu-konferenciat!/180
Kommentek(0)
Ha hozzá szeretnél szólni, akkor regisztrálj az oldalon itt!